Видобуток сланцевого газу в Україні коштуватиме дорожче, ніж купівля російського газу - експерти
КИЇВ. 3 квітня. УНН.
Швидке нарощування видобування сланцевого газу є невірогідним і дорогим для України. Про це під час прес-конференції "Енергозбереження – головний компонент енергобезпеки України" розповіли експерти Національного екологічно центру України (НЕЦУ), передає кореспондент УНН.
"Усі шукають відповідь на питання, як досягти енергетичної незалежності і як відмовитися від російського газу. У зв’язку із цим уряд починає шукати шляхи і ті шляхи, які зараз лунають у заявах політиків до болю нагадують те, що Україна намагалася провадити протягом усіх своїх років існування. Уряд пропонує збільшення видобування газу на 30%, інтенсифікацію подовження роботи і будівництво нових потужностей атомної промисловості. Якщо за 23 роки ці шляхи не дозволили нам досягти енергетичної незалежності, виникає питання, чому раптом в даний момент це має спрацювати і ми досягнемо завдяки цьому енергетичної незалежності", - упевнена експерт з міжнародних фінансових організацій НЕЦУ Олена Міскун.
"Усі заяви про наявність нетрадиційного газу на території України – не мають під собою ніякої наукової основи. Тобто досі не було проведено ніякої розвідки. Всі заяви про кількість у нас газу від одного до двох трильйонів кубічних метрів залежать лише від оптимізму того, хто про це заявляє", - переконана експерт.
За словами фахівців, слова про те, що за допомогою лише видобутку сланцевого газу відмовитися від імпортного і тим паче налагодити експорт в України немає ніяких підстав, тим більше, що перша свердловина, яку пробурила компанія Шелл виявилася порожньою.
І, за словами експерта, сланцевий газ для України буде надто дорогим.
"Абсолютно неправомірною є заява, що сланцевий газ для України буде дешевим. Сланцевий газ, або газ ущільнених пісковиків, тобто газ нетрадиційних покладів, до цього моменту ніхто не видобував, тому що це було економічно невигідно. Тому казати, що він буде принаймні дешевшим за імпортний російський газ неможна. Він буде так само дорогий, тому що його технологічно складно видобувати. Тут потрібно більше техніки і більше хімікатів, це складний технологічний процес", - розповіла О. Міскун.
Тому, за словами експерта, покладати надії на те, що ми зараз почнемо видобувати і це нам допоможе сказати Росії, що ми без них обійдемося – наївно, принаймні, найближчі 10 років.
Нагадаємо, раніше прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк заявляв, що за два роки Україна може збільшити видобуток газу на 30%.
www.unn.com.ua/uk/news/1326134-vidobutok-slantsevogo-gazu-v-ukrayini-bude-koshtuvati-dorozhche-nizh-rosiyskiy-gaz